Szlak kajakowy Bug-Krzna obejmuje 150-kilometrowy odcinek rzek w powiecie bialskim. Wyznaczony został w oparciu o najatrakcyjniejsze walory przyrodnicze i kulturowe północnej Lubelszczyzny. Posiada niezbędną do tego typu, aktywnego wypoczynku infrastrukturę, dogodne zejścia i wyjścia umożliwiające wodowanie sprzętu i kończenie spływów, parkingi blisko miejsca wodowania, oznakowanie turystyczne spełniające wymogi PTTK dotyczące znakowania szlaków wodnych oraz wyznaczone pola namiotowe i kempingi.
    Korzystając z usług naszej firmy mogą się państwo wybrać na odcinek wielokulturowy Sławatycze – Jabłeczna – Szostaki –  Kodeń – Kostomłoty  – Żuki , który umożliwia podziwianie nieujarzmionej nadbużańskiej przyrody oraz zwiedzanie najważniejszych sanktuariów kultur żyjących od wieków na tych terenach. Odwiedzić warto cerkiew prawosławną i kościół katolicki w Sławatyczach, monastyr prawosławny w Jabłecznej, sanktuarium i ogrody różane w Kodniu oraz cerkiew unicką w Kostomłotach.
Szlak oznakowany jest widocznymi z wody i z lądu tablicami. Oferta adresowana jest do grup zorganizowanych oraz  turystów indywidualnych.

Źródło opisu szlaku: „Boot2Lubelskie” – szlak kajakowy Bug – Krzna


img_20160616_105434

Przykładowe odcinki rzeki Bug na szlaku “Bug – Krzna” do zorganizowania spływu kilkugodzinnego.


Kuzawka – Jabłeczna (odcinek 16km czas spływu 3-4godz)

Wodowanie kajaków w miejscowości Kuzawka , zabudowania nad samym Bugiem betonowa pochylnia do wodowania łodzi SG. Koniec spływu okolice klasztoru w miejscowości Jabłeczna , tablica informacyjna szlaku Bug – Krzna.


Jabłeczna – Kodeń (odcinek 21km czas spływu 3-4godz)

Wodowanie kajaków okolice klasztoru w miejscowości Jabłeczna , tablica informacyjna szlaku Bug – Krzna. Koniec spływu kemping rzeka Kałamanka.


img_20160717_142522

Kodeń – Żuki (odcinek 18km czas spływu 3-4godz)

Wodowanie kajaków kemping nad rzeką Kałamanką. Koniec spływu w miejscowości Żuki , początek wsi od strony południowej.


DSC_6035

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia innej trasy przy czym oczywiście służymy radą i pomocą. Spływy kilkudniowe jesteśmy w stanie zorganizować na wybranym przez państwa odcinku rzeki Bug od miejscowości  Gołębie do Niemirowa ok. 399 km.