Przebywając na wakacjach na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim w Okunince nad jeziorem Białym lub na innym z wielu jezior, warto wygospodarować sobie kilka godzin zrezygnować z leżenia na plaży i poświęcić je na spływ kajakowy. Uczestników spływu odbieramy z kwater agroturystycznych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych(Włodawa, Okuninka, Orchówek, Sobibór) dowozimy na miejsce startu zaś po zakończeniu odwozimy do miejsca zakwaterowania. Istnieje również możliwość przyjazdu do naszej bazy ,gdzie można bezpiecznie zostawić samochód na czas spływu.

ZBEREŻE – WŁODAWA

Godzina 8:15

Trasa spływu: Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Dubnik ( trójstyk granic) – Włodawa (wodowskaz)

Długość odcinka 32 km

Orientacyjny czas ok 7 – 8 godz.

PROGRAM SPŁYWU

Zbiórka uczestników w umówionym miejscu o godz. 08:15

Przejazd busami organizatora na miejsce rozpoczęcia spływu.

Wydawanie sprzętu, instruktaż,rozpoczęcie spływu.

Kajaki nad Bugiem wodujemy w miejscowości Zbereże gdzie od kilku już lat w sierpniu organizowane są Europejskie Dni Dobrosasiedztwa. W dniach tych pontonowym mostem można udać się na Ukrainę i zwiedzić Szacki Park Narodowy. Dalsza część szlaku przebiega bardzo malowniczym odcinkiem rzeki, miejscami z bardzo wysokim urwistym brzegiem. Po około 4 godzinach ze Zbereża po drodze mijając Sobibór dopływamy do „Trójstyku granic” miejsca w którym łączą się granice Polski, Ukrainy i Białorusi. Miejsce to poznamy po znajdującej się nad samą rzeką siatce chroniącej granicę naszych wschodnich sąsiadów jak również czerwonym słupie granicznym z napisem „Буг” Około 100 metrów dalej przy starej przepompowni wody znajduje się drewniana altana oraz dogodne wyjście jest to bardzo dobre miejsce na przerwę. Atrakcją na tej trasie są również pozostałości mostu kolejowego z XIXw na linii Chełm-Brześć które znajdują się w okolicach miejscowości Orchówek. Spływ kończymy w leżącej nad samym Bugiem Włodawie na słynnym z codziennych komunikatów radiowych wodowskazie. Włodawa jako „Miasto Trzech Kultur” ma również bardzo wiele do zaoferowania zwiedzającym turystom.

CENNIK ( Zbereże – Włodawa )

55 zł / osoba

45 zł / dzieci do 12 lat

20 zł /dzieci do 7 lat jako trzecia osoba w kajaku


SOBIBÓR – RÓŻANKA

Godzina 09:45

Trasa spływu: Sobibór – Dubnik ( trójstyk granic) – Włodawa (wodowskaz) – Różanka

Długość odcinka 24 km

Orientacyjny czas ok 5 godz.

PROGRAM SPŁYWU

Zbiórka uczestników w umówionym miejscu o godz. 09:45

Przejazd busami organizatora na miejsce rozpoczęcia spływu.

Wydawanie sprzętu, instruktaż,rozpoczęcie spływu.

Kajaki nad Bugiem wodujemy w miejscowości Sobibór. Rozpoczynamy spływ bardzo malowniczym odcinkiem rzeki, miejscami z bardzo wysokim urwistym brzegiem. Po około godzinie dopływamy do „Trójstyku granic” miejsca w którym łączą się granice Polski, Ukrainy i Białorusi. Miejsce to poznamy po znajdującej się nad samą rzeką siatce chroniącej granicę naszych wschodnich sąsiadów jak również słupach granicznych z napisem „BUG” Około 100 metrów dalej przy starej przepompowni wody znajduje się drewniana altana oraz bardzo dogodne wyjście. Jest to bardzo dobre miejsce na przerwę. Atrakcją na tej trasie w okolicach miejscowości Orchówek są  pozostałości mostu kolejowego z XIX w na linii Chełm-Brześć. We Włodawie przepływamy obok  słynnego z codziennych komunikatów radiowych wodowskazu. Zakończenie spływu w Różance.

CENNIK ( Sobibór – Różanka )

50 zł / osoba

40 zł / dzieci do 12 lat

20 zł /dzieci do 7 lat jako trzecia osoba w kajaku


SOBIBÓR – WŁODAWA

Godzina 11:00

Trasa spływu: Sobibór – Dubnik ( trójstyk granic) – Włodawa

Długość odcinka 14 km

Orientacyjny czas ok 3 godz.

PROGRAM SPŁYWU

Zbiórka uczestników w umówionym miejscu o godz. 11:00

Przejazd busami organizatora na miejsce rozpoczęcia spływu.

Wydawanie sprzętu, instruktaż, rozpoczęcie spływu.

Kajaki nad Bugiem wodujemy w miejscowości Sobibór. Rozpoczynamy spływ bardzo malowniczym odcinkiem rzeki, miejscami z bardzo wysokim urwistym brzegiem. Po około godzinie dopływamy do „Trójstyku granic” miejsca w którym łączą się granice Polski, Ukrainy i Białorusi. Miejsce to poznamy po znajdującej się nad samą rzeką siatce chroniącej granicę naszych wschodnich sąsiadów jak również słupach granicznych z napisem „BUG” Około 100 metrów dalej przy starej przepompowni wody znajduje się drewniana altana oraz bardzo dogodne wyjście. Jest to bardzo dobre miejsce na przerwę. Atrakcją na tej trasie są również pozostałości mostu kolejowego z XIX w na linii Chełm-Brześć. Zakończenie spływu we Włodawie na słynnym z codziennych komunikatów radiowych wodowskazie.

CENNIK ( Sobibór – Włodawa )

45 zł / osoba

35 zł / dzieci do 12 lat

20 zł /dzieci do 7 lat jako trzecia osoba w kajaku


ŚWIADCZENIA

 • Kajak dwuosobowy polietylenowy.
 • Wiosła.
 • Kamizelki asekuracyjne.
 • Transport kajaków.
 • Transport uczestników z miejsca zakwaterowania na miejsce rozpoczęcia spływu.
 • Transport uczestników do miejsca zakwaterowania po zakończeniu spływu.
 • Zgłoszenie spływu odpowiedniej placówce Straży Granicznej.

Pakując się na spływ pamiętaj, żeby wziąć ze sobą:

Dużo wody do picia,dużo olejku do opalania, okulary słoneczne, coś na głowę przed promieniami słonecznymi, klapki lub buty do chodzenia w wodzie czy błocie, płaszcz przeciwdeszczowy (na wszelki wypadek), rękawiczki bez palców (ułatwiają wiosłowanie), preparaty odstraszające komary, dodatkowe ubranie zabezpieczone przed zamoczeniem.


ZGŁOSZENIA I WPISOWE

Zgłoszenia na spływ przyjmuje:

Centrum Turystyki Aktywnej Kajaki 4u

ul. Przemysłowa 3, 22-200 Włodawa

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem tel: +48 505 514 813

Przyjmowanie rezerwacji następować będzie do wyczerpania limitu miejsc, lecz nie później niż do godz 21:00 w dniu poprzedzającym spływ.

Dane potrzebne do zgłoszenia w placówce Straży Granicznej oraz pozostałe informacje o spływie

 • Datę spływu.
 • Trasę spływu.
 • Godzinę oraz miejsce odbioru uczestników spływu.
 • Imię i nazwisko oraz datę urodzenia. (wszystkich uczestników spływu)

należy wysłać na adres e-mali: kajakinabugu@gmail.com , lub sms-em na nr. tel: 505 514 813

Opłata przyjmowana będzie w dniu spływu.

Prosimy o punktualne stawienie się w umówionym miejscu. W razie spóźnienia nie gwarantujemy udziału w spływie.


Od dnia 25 maja 2018 roku będzie stosowane unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych

W związku ze zmianą przepisów prawa dotyczących przetwarzania danych osobowych proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Informacje o przetwarzaniu danych

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Centrum Turystyki Aktywnej Kajaki 4u z siedzibą we Włodawie ul. Przemysłowa 3, e-mail: kajakinabugu@gmail.com
 2. Dane będą przekazywane odpowiedniej Placówce Straży Granicznej w celu zgłoszenia uczestnictwa w spływie kajakowym graniczną rzeką Bug na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 21 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków uprawiania turystyki, sportu, polowań i połowu ryb w strefie nadgranicznej (Dz. U. z dnia 12 maja 2008 r.)
 3. Dane które będą udostępnione Straży Granicznej to: Imię nazwisko i data urodzenia i adres zamieszkania.
 4. Dane po przesłaniu odpowiedniej Placówce Straży Granicznej nie będą w żaden sposób przechowywane i w inny sposób przetwarzane.
 5. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.
 6. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia spływu odpowiedniej Placówce Straży Granicznej.

Formularz dostępny na stronie http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/informacje-praktyczne/uprawianie-turystyki-sp/11054,Polow-ryb-i-turystyka.html


REGULAMIN

Wypożyczalni kajaków  Centrum Turystyki Aktywnej “Kajaki 4u”


Serdecznie zapraszamy