Rzeka Bug na szlaku "Bug – Krzna"


     Szlak kajakowy Bug-Krzna obejmuje 150-kilometrowy odcinek rzek w powiecie bialskim. Wyznaczony został w oparciu o najatrakcyjniejsze walory przyrodnicze i kulturowe północnej Lubelszczyzny. Posiada niezbędną do tego typu, aktywnego wypoczynku infrastrukturę, dogodne zejścia i wyjścia umożliwiające wodowanie sprzętu i kończenie spływów, parkingi blisko miejsca wodowania, oznakowanie turystyczne spełniające wymogi PTTK dotyczące znakowania szlaków wodnych oraz wyznaczone pola namiotowe i kempingi.
    Korzystając z usług naszej firmy mogą się państwo wybrać na odcinek wielokulturowy Sławatycze – Jabłeczna – Szostaki –  Kodeń – Kostomłoty  – Żuki , który umożliwia podziwianie nieujarzmionej nadbużańskiej przyrody oraz zwiedzanie najważniejszych sanktuariów kultur żyjących od wieków na tych terenach. Odwiedzić warto cerkiew prawosławną i kościół katolicki w Sławatyczach, monastyr prawosławny w Jabłecznej, sanktuarium i ogrody różane w Kodniu oraz cerkiew unicką w Kostomłotach.
Szlak oznakowany jest widocznymi z wody i z lądu tablicami. Oferta adresowana jest do grup zorganizowanych oraz  turystów indywidualnych.

 


Kuzawka – Jabłeczna (odcinek 16km czas spływu 3godz)

Wodowanie kajaków w miejscowości Kuzawka , zabudowania nad samym Bugiem betonowa pochylnia do wodowania łodzi SG. Koniec spływu okolice klasztoru w miejscowości Jabłeczna , tablica informacyjna szlaku Bug – Krzna.

 

Na tym odcinku przy wypożyczeniu poniżej 6 kajaków do ceny kajaków należy doliczyć koszt transportu 100zł. Przy wypożyczeniu minimum 6 kajaków transport w cenie kajaków.


Jabłeczna – Kodeń (odcinek 21km czas spływu 3godz)

Wodowanie kajaków okolice klasztoru w miejscowości Jabłeczna , tablica informacyjna szlaku Bug – Krzna. Koniec spływu kemping rzeka Kałamanka.

 

Na tym odcinku przy wypożyczeniu poniżej 6 kajaków do ceny kajaków należy doliczyć koszt transportu 150zł. Przy wypożyczeniu minimum 6 kajaków transport w cenie kajaków.


Kodeń – Żuki (odcinek 18km czas spływu 3godz)

Wodowanie kajaków kemping nad rzeką Kałamanką. Koniec spływu w miejscowości Żuki , początek wsi od strony południowej.

 

Na tym odcinku przy wypożyczeniu poniżej 6 kajaków do ceny kajaków należy doliczyć koszt transportu 200zł. Przy wypożyczeniu minimum 6 kajaków transport w cenie kajaków.